Суб’єкти господарювання мають бути готовими до приходу представника органу контролю без анонсу. Інспектори Держпродспоживслужби здійснюють перевірки згідно з уніфікованим актом. Цей документ містить вичерпну кількість питань для перевірки і є публічним, що мінімізує корупційні ризики.

Водночас бізнес, який грубо порушує законодавство, відразу потрапляє в категорію недобросовісних, адже в разі виявлення в роздрібній торгівлі небезпечних для життя й здоров’я харчових продуктів, Держпродспоживслужба оприлюднює на своєму сайті відповідну інформацію.

При виявленні порушень передбачені жорсткі санкції для порушників. Так, сума штрафу для юридичних осіб може сягати 70 тис. грн - залежно від скоєного правопорушення. Суми штрафів фіксовані й визначені у мінімальних заробітних платах.

Наприклад, за наступні порушення передбачені такі штрафи:

- невиконання визначеного законом обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) - штраф 111 690 грн для юридичних осіб, 55 845 грн для фізичних осіб-підприємців;

- порушення вимог щодо забезпечення простежуваності - штраф 238 272 грн для юридичних осіб, для фізичних осіб-підприємців – 18 615 грн;

- пропонування до реалізації або реалізація швидкопсувних харчових продуктів, строки зберігання яких закінчилися, якщо внаслідок цього харчові продукти  не стали шкідливими для здоров’я людини - 44 676 грн штрафу для юридичних осіб, для фізичних осіб-підприємців - 29 784 грн тощо.

Якщо ж будуть виявлені чинники, які становитимуть загрозу для життя і здоров’я людини, то головний державний інспектор Держпродспоживслужби має право прийняти рішення про тимчасове припинення роботи підприємства на термін до 10 робочих днів.

Якщо Вам необхідно провести діагностичний аудит щодо готовності підприємства до перевірки Держпродспоживслужби наші фахівці завжди раді допомогти та надати кваліфіковану допомогу.